Gelli Arts

Gelli Arts – výrobce jedinečného gelli plate!

Gelli Arts je americká značka známá zejména pro své inovativní produkty v oblasti monotypie a uměleckých technik. Společnost je specializovaná na výrobu Gelli Arts Printing Plates, což jsou flexibilní desky určené pro techniku monotypie s názvem Gelli printing - tisk z výšky, která nabízí nekonečné možnosti, kombinace a baví od první chvíle.

Gelli plate vznikl jako jedinečné spojení dvou světů – uměleckého světa mixed media umělkyně Joan Bess a světa velkého businessu, ze kterého přišla Lou Ann Gleasonová.

Co všechno se dá s podložkami Gelli plate dělat a jaké pestrobarevné nádhery můžete s její pomocí vytvořit, vás naučíme v našich kurzech.

Umělkyně Joan Bess používala ve svých dílech techniku monotyp, ale využívala potravinářskou želatinu, která se jí vždy rozpadala a fungovala a velmi omezeně. Lou Ann Gleasonová zkušenosti z velkých projektů nadnárodních firem přetavila v hledání a vývoj syntetického materiálu, který byl želatině podobný, ale byl tvárný.  

Obě dámy tak vytvořily gelli plate, který se vyrábí v různých formátech, v různých tvarech. Ve spolupráci s dalšími umělci přináší celou řadu nápadů a inspirací, k čemu všemu je možné gelli plate využít. U této techniky platí víc, než kdekoliv jinde, že cesta je cíl. Nekonečné variace, kombinace  a možnosti pohltí na hodiny úplně každého!

Dárky Wrendale Designs

Radost pro každou příležitost

Chci si vybrat